Cenny remis wrocławskich piłkarzy na boisku wicemistrza Polski

W meczu 6. kolejki ekstraklasy Śląsk zremisował w Białymstoku z Jagiellonią 1:1. Bramkę dla gości zdobył Michał Mak.

Śląsk na stadionie przy Słonecznej musiał sobie radzić bez zmagających się z urazami Jakuba Koseckiego, Roberta Picha i Sito Riery. Na ławce rezerwowych usiadł inny z rekonwalescentów – Dragoljub Srnic. W tej sytuacji jako defensywny pomocnik mecz zaczął Igors Tarasovs, a jego miejsce na środku obrony zajął Mariusz Pawelec. Po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty grali ze sobą Marcin Robak i Arkadiusz Piech. Obu napastników Śląska rozsadzała, nie zawsze dobrze ukierunkowana, energia. W efekcie już po pierwszej połowie napastnicy wrocławian mieli na koncie po żółtej kartce. Robak w ten sposób został ukarany już po raz czwarty w tym sezonie i zabraknie go w kolejnym meczu z Cracovią.
Pierwsza połowa, toczona w strugach deszczu, rozczarowała kibiców. Częściej przy piłce był Śląsk, groźniej atakowała natomiast Jagiellonia. Efekt w obu przypadkach był mizerny. Zaledwie jeden celny strzał do przerwy. Oddał go w 13 minucie Martin Pospisil, ale Jakub Wrąbel zdołał intuicyjnie odbić piłkę. Drugą groźną akcję gospodarze stworzyli w 30. minucie. Tym razem Pospisil podawał, a najgroźniejszy snajper Jagi – Cillian Sheridan strzelił obok słupka.
Wrocławianie po 45 minutach mieli w statystykach jeden niecelny strzał. Po próbie Piecha z 39. minuty piłka poszybowała wysoko nad bramką Mariana Kelemena. Podopieczni Jana Urbana w tej części gry kilka razy ładnie i efektownie rozegrali piłkę, ale próby wrzutek w pole karne były marnej jakości.
Tuż po zmianie stron zmienił się także wynik. Pierwsza akcja Jagiellonii dała prowadzenie wicemistrzom…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *