Cała Polska szuka dawcy szpiku kostnego dla 9 letniego Karolka

Cała Polska szuka dawcy szpiku kostnego dla 9 letniego Karolka. Chłopiec jest pacjentem wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei, walczy z ostrą białaczką szpikową.

Jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep, ale na całym świecie nie ma zgodnego dawcy. Rodzina, przyjaciele i wolontariusze zachęcają do zapisywania się do bazy dawców.- Każda nowa zapisana osoba, to szansa na uratowanie życia jej syna-mówi mama chłopca:Akcja dedykowana Karolkowi odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-19 listopada, zarejestrować będzie można się w trzech lokalizacjach: w galerii handlowej Pasaż Grunwaldzki, w Magnolii Park przy Legnickiej oraz w Szkole Podstawowej nr 17 przy ulicy Wieczystej. Do akcji można też przyłączyć się nie wychodząc z domu, wystarczy zarejestrować się TUTAJ.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.