Były piłkarz Śląska Wrocław będzie grać w Holandii

Mario Engels został nowym zawodnikiem holenderskiej Rody Kerkrade.

O odejściu 23-letniego niemieckiego pomocnika mówiło się już od jakiegoś czasu. Engels sam zasygnalizował działaczom Śląska, że chce zmienić barwy klubowe. Szefostwo klubu postanowiło nie robić mu problemów, mimo ważnej jeszcze przez rok umowy zawodnika.
Engels jako piłkarz Śląska w poprzednim sezonie Ekstraklasy zagrał w 17 spotkaniach, w których strzelił trzy bramki. Najlepszy występ Niemiec zanotował w ostatniej kolejce, gdy dwukrotnie pokonał bramkarza Wisły Płock.
Mario Engels podpisał z Rodą Kerkrade dwuletni kontrakt. W holenderskim zespole jego kolegą klubowym będzie m.in. Filip Kurto. Polski bramkarz trafił do Rody z innej drużyny Eredivisie – SBV Excelsior.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *