Był pijany i chciał autobusem zawieźć dzieci na wycieczkę

To miała być – już zwyczajowa – kontrola autobusu przed wycieczką uczniów jednej z lubińskich szkół. Przewoźnik wiedział, że auto będzie sprawdzane przez policję, a mimo to autokar długo nie pojawiał się na miejscu zbiórki. Skąd opóźnienie? Aspirant sztabowy Jan Pociecha zapewnia, że nie chodziło o stan techniczny autokaru. Jak się okazało ten był bez zarzutu.

– Kierowca autobusu się spóźniał i nie przyjechał o wyznaczonej godzinie. W końcu pojawił się na parkingu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. W tym dniu kierowca miał do pokonania ponad 300 kilometrów z dziećmi – mówi Jan Pociecha.
Mężczyzna stracił prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat więzienia. Ostatecznie dzieci wyruszyły na wycieczkę z zupełnie innym, oczywiście trzeźwym kierowcą.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.