Boże Narodzenie w RW Kultura: THE BEST OF 2017

I znowu, jak w paru poprzednich latach, obyło się bez fajerwerków. Nie było w 2017 roku płyt, co do których panowałaby powszechna zgoda, że oto mamy do czynienia ze współczesnymi klasykami. Ale też znowu otrzymaliśmy całkiem solidny zestaw albumów, po które będziemy z przyjemnością sięgać przez najbliższe miesiące, a może nawet i dłużej. Takich, jak choćby te, które wybraliśmy, by towarzyszyły Państwu w pierwszy dzień Świąt.

12.00 ARCADE FIRE „Everything Now”
To bodaj pierwszy album Kanadyjczyków, który nie spotkał się z powszechnym zachwytem krytyków. Nie wszystkim przypadł do gustu, w niektórych recenzjach dało się wyraźnie wyczuć rozczarowanie. Nie wydaje nam się jednak, by płyta „Everything Now” ustępowała swoim poprzedniczkom. Arcade Fire wciąż są klasą dla siebie. A ich tegoroczne dzieło z czasem zostanie bardziej docenione, jesteśmy o tym przekonani.

13.00 DAN AUERBACH „Waiting On A Song”
Nic nie wskazuje na to, by The Black Keys mieli wrócić na scenę w najbliższym czasie. A jednak branżowy pracoholik, Dan Auerbach nie zwalnia tempa, cały czas ma ręce pełne roboty. Produkuje płyty innych artystów, no i sam nagrywa. Tym razem zdecydował się na album solowy, choć zrealizował go w towarzystwie bardzo zacnych gości (m.in. Duane Eddy, Mark Knopfler). „Waiting On A Song” to jedna z najbardziej urokliwych i bezpretensjonalnych płyt 2017 roku.

14.00 COURTNEY BARNETT & KURT VILE „Lotta Sea Lice”
Ona jest Australijką, on Amerykaninem. Każde zapracowało wcześniej na szacunek działając na własną rękę, choć On, jako siedem lat starszy, ma nieco bardziej okazały dorobek. W tym roku Courtney Barnett i Kurt Vile postanowili niespodziewanie połączyć siły. Stworzyli dzieło, które portretuje ich jako bratnie muzyczne dusze. Efekt zadowolił wszystkich: fanów, krytyków, a pewnie i samych artystów.

15.00 FEIST „Pleasure”
Leslie Feist to kluczowa postać współczesnej kanadyjskiej sceny muzycznej. Na „Pleasure” żongluje nastrojami: od pulsującego gniewem…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *