Bolesławiec: Mieli wytworzyć prawie 8 ton metamfetaminy. Jest akt oskrażenia

Bolesławiecka prokuratura skierowała do sądu okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciw czterem podejrzanym o wytworzenie prawie 8 ton metamfetaminy.

Cała czwórka wpadła w styczniu na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim. Zlikwidowana została wtedy linia do produkcji metamfetaminy oraz zabezpieczono blisko milion tabletek z pseudoefedryną jak również prawie dwa kilogramy gotowego narkotyku.
W zlikwidowanej fabryce, jak ustalili biegli, wytworzono łącznie prawie 8 ton metamfetaminy a proceder trwał przez 4 miesiące. Mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw. Wyszli z aresztu za poręczeniem i będą odpowiadać z wolnej stopy.
Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w wieku od 37 do 48 lat. Byli już wcześniej karani. Grozi im do 15 lat więzienia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *