Bogdan Zdrojewski już oficjalnie kandydatem na przewodniczącego PO

Wrocławski senator złożył odpowiednie dokumenty wraz ze zgodą na kandydowanie w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Bogdan Zdrojewski poinformował, że ma wsparcie m.in. Ireneusza Rasia, Waldego Dzikowskiego, Cezarego Grabarczyka oraz Renaty Granowskiej i Agnieszki Rybczak z Wrocławia. Wiadomo też, że w wyborach wystartują: Borys Budka i Joanna Mucha. Lider Platformy Grzegorz Schetyna jeszcze nie ogłosił swojej decyzji.
Pierwszą turę wyborów w PO zaplanowano na 25 stycznia. Ewentualna dogrywka odbędzie się 8 lutego. Prawo do wyboru przewodniczącego mają wszyscy członkowie partii.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *