Biwak w lesie? Czemu nie! Tylko z głową oraz w zgodzie z naturą i etyką [POSŁUCHAJ]

Tym razem gośćmi Bartosza Szarafina byli przedstawiciele Nadleśnictwa Świeradów oraz trenerzy etyki outdoorowej ze Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.

W urokliwych okolicznościach przyrody toczyły się rozmowy o możliwościach spędzania czasu w ramach programów „Czas w las” czy „zanocuj w lesie”. Nie zabrakło też rozmowy o samym surwiwalu. Goście „Wieczoru zDolnego Śląska” jako polscy ambasadorzy idei Leave No Trace – opowiedzieli o głównych zasadach jakie powinny przyświecać nam w turystyce i rekreacji na terenie lasów i nie tylko. Jak spać w hamaku, czy można z niego spaść, jaki sprzęt kupić i od czego zacząć? A przede wszystkim czy w lesie, nocą coś nam grozi? 
POSŁUCHAJ AUDYCJI:
[audioplayer id=”291676″ src=”/img/articles/112074/Biwak-w-lesie-Czemu-nie-Tylko-z-glowa-oraz-w-zgodzie-z-natura-i-etyka-POSLUCHAJ-1-6140f3dae9253-1pcwlcob.mp3″/]
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *