Bitwa o nowe tramwaje dla Wrocławia dotarła już do Poznania

Bitwa o nowe tramwaje dla Wrocławia dotarła już do Poznania.Firma Modertrans wysłała pisma do wrocławskich aktywistów, którzy sprzeciwiali się zakupowi przez miasto nowych tramwajów Moderus Beta.

Modertrans chce przeprosin i zaprzestania krytykowania ich pojazdu. Pisma trafiły do Akcji Miasto czy Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. Aktywiści kilka dni temu wręczyli prezydentowi Wrocławia starą maszynę do pisania, która miała symbolizować właśnie tramwaje tej firmy – model Moderus Beta. Ten opiera się na starych, pochodzących z lat 70-tych rozwiązaniach technicznych. ” Straszenie nas konsekwencjami prawnymi, w tym za kuriozalną „nieuczciwą konkurencję”, uważamy za ingerencję w wolność wypowiedzi i działalności społecznej” czytamy w oświadczeniu społeczników.

Czytaj więcej:
Wrocław: Społecznicy nie chcą przestarzałych tramwajów. Wręczyli prezydentowi nietypowy prezent
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *