Bielawa: Zamknięta ulica Hempla

Ulica będzie zamknięta w trybie awaryjnym na odcinku od ulicy Strażackiej do ulicy Sienkiewicza. Utrudnienia potrwają 23-25 listopada.

Sytuacja spowodowana będzie prowadzonymi w tym czasie pracami budowlanymi związanymi z wyburzaniem komina na fragmencie terenu byłego zakładu Bielbaw. Bielawa realizuje wspomnianą rozbiórkę w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i kierowców tej części miasta. Komin jest bowiem w złym stanie technicznym i tym samym może stanowić realne zagrożenie. Biorąc pod uwagę fakt, że zbliża się okres zimowy, takie działania są konieczne chociażby ze względu na mało sprzyjającą aurę pogodową.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *