Bez wyroku w sprawie śmierci pacjenta, w którego brzuchu pozostawiono chusty chirurgiczne

– Musimy przesłuchać dodatkowych świadków, aby ukarać winnych, lub uniewinnić niewinnych – powiedział dzisiaj we wrocławskim sądzie okręgowym sędzia Stanisław Jabłoński.

Chodzi o sprawę wrocławskiego chirurga, oskarżonego o to, że w sierpniu 2012, w szpitalu przy ul. Borowskiej, zaszył w brzuchu pacjenta dwie chusty chirurgiczne. Po kilku miesiącach odkryto błąd i usunięto opatrunki, jednak w skutek powikłań pacjent zmarł.

Sąd pierwszej instancji uniewinnił Dariusza R. Od tej decyzji odwołała się rodzina zmarłego. To czy proces będzie się toczył od nowa czy zostanie utrzymany w mocy pierwszy wyrok okaże się po dodatkowych przesłuchaniach – podkreśla sędzia Stanisław Jabłoński:

– Sąd ma takie prawo, jednak czy lekarze będą pamiętać coś sprzed tylu lat? Zastanawia się Andrzej Malicki, obrońca Dariusza R.:

Do feralnej operacji doszło w sierpniu 2012 roku. – Chcemy aby wreszcie ktoś potraktował tę sprawę poważnie. Poprzedni wyrok był dla nas okrutnym ciosem. Potraktowano nas jak naciągaczy – mówi Grzegorz Nowak syn zmarłego:

Na razie nie podano kolejnego terminu rozprawy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *