Benefit na Nomadę, Repercussion, NOXVOX i Älskar w RWK

Kultura DAB+ Muzyka, poniedziałek 16-20, Marta Malinowska i Maciek Przestalski

Zaczęliśmy od zbliżającego się benefitu na Stowarzyszenie Nomada, które od ośmiu lat działa na rzecz integracji społeczeństwa wielokulturowego. 27 stycznia w klubie Proza wystąpią SIKSA, Czarny Latawiec i DJ Fileas Fogg, a o wszystkim opowiedział Maciek Mandelt.
[videoplayer id=186998][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

Jacek Muzioł zachęcał do wybrania się na czwartkowy koncert Repercussion w NFM. Tym razem będzie nietypowo. Zabraknie klasycznych instrumentów perkusyjnych. Wszystkie dźwięki wydobywane będą z przedmiotów, z którymi mamy do czynienia na co dzień, a paleta ich barw i brzmień ma zaskoczyć niejednego melomana.
[videoplayer id=186999][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

Gościliśmy także cały skład zespołu NOXVOX. Z Andrzejem Kryszpinem, Stanisławem Marinczenko i Vojto Monteurem rozmawialiśmy o muzyce wymagającej skupienia, wydanej niedawno płycie i nowym teledysku.
[videoplayer id=187000][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

Na koniec zapraszamy na spotkanie z Olą Gierok, wokalistką zespołu Älskar. Ich muzykę z pogranicza alternatywy i indie folku, poznaliśmy przy okazji naszego pierwszego spotkania, kilka miesięcy temu. Teraz wrocławianie wydali debiutancką płytę i mają apetyt na więcej.
[videoplayer id=187006][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *