Będzie ślisko na drogach. IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga kierowcy! Na trasach w regionie może być wieczorem i w nocy ślisko, szczególnie w południowo-zachodniej części regionu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu. Dotyczy 9 powiatów: Jelenia Góra, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, lubańskiego, lwóweckiego, Wałbrzycha, wałbrzyskiego i zgorzeleckiego.Jak czytamy w ostrzeżeniu: lokalnie prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna w tym rejonie to -2°C, temperatura minimalna gruntu -3°C. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 20. do 8. rano.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *