BC Polkowice bliżej finału. W niedzielę drugi mecz (TRANSMISJA)

W pierwszym starciu półfinałowym Basket Ligi Kobiet polkowiczanki pokonały Zagłębie Sosnowiec 88:82. W niedzielę polkowiczanki znów podejmą Zagłębie, początek meczu o godzinie 18. Spotkanie będziemy relacjonować w audycji Popołudnie Kibica.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko zbudowały sobie 6 punktów przewagi. Ta różnica szybko jednak przestała istnieć, bo polkowiczanki błyskawicznie wróciły do skutecznej gry. Seria 12 punktów sprawiła, że to BC prowadziło 18:12. Pomarańczowe potem trzymały rywalki na dystans, co jakiś czas powiększając swoją przewagę. Ostatecznie polkowiczanki po pierwszej kwarcie prowadziły 33:25.
Druga odsłona to koncert gry gospodyń. BC w pełni kontrolowało wydarzenia na boisku, w pewnym momencie polkowiczanki prowadziły nawet 14 punktami. Po dobrej końcówce Zagłębie potrafiło jeszcze zmniejszyć tę przewagę, ale i tak na przerwę BC schodziło prowadząc 53:42.
Wszystko co złe dla polkowiczanek wydarzyło się w trzeciej kwarcie. Zagłębie zanotowało 10 punktów, przy zaledwie trzech oczkach gospodyń. Tym samym przewaga BC stopniała do dwóch punktów. Sosnowiczanki dalej poszły za ciosem i wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. BC zdołało jednak jeszcze się obudzić i po skutecznej końcówce kwarty prowadziło 67:63.
W czwartej kwarcie mecz był najbardziej wyrównany, ale to sprzyjało gospodyniom. Polkowiczanki starały się kontrolować poczynania na boisku i trzymały Zagłębie na dystans. Skuteczna i co najważniejsze spokojna gra sprawiła, że to polkowiczanki wygrały pierwszy mecz półfinałowy 88:82.
W niedzielę drugie starcie tej rywalizacji, również rozpocznie się o 18 w Polkowicach. Mecz będziemy relacjonować na antenie Radia Wrocław, w audycji Popołudnie Kibica.
BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 88:82 (33:25, 20:17, 14:21, 21:19).
Stan…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *