Bardzo dobry mecz Kingi Grzyb w reprezentacji Polski

Piłkarka ręczna Zagłębia Lubin była najskuteczniejszą zawodniczką naszej reprezentacji w pierwszym spotkaniu turnieju towarzyskiego w Rumunii. Biało-czerwone pokonały gospodynie 27:21. W innym dzisiejszym spotkaniu Macedonia przegrała z Brazylią 19:32.

Jutro podopieczne trenera Leszka Krowickiego zagrają z Brazylijkami, a w niedzielę z Macedonkami. Turniej w Rumunii to ostatni sprawdzian formy Polek przed rozpoczynającymi się 1 grudnia mistrzostwami świata w Niemczech.
Pierwsza część spotkania w Craiovie przebiegała pod zupełne dyktando naszych szczypiornistek. Selekcjoner dokonywał zmian z bardzo dużym wyczuciem. Co może napawać optymizmem, każda zawodniczka, która pojawiła się na parkiecie dała z siebie to, co najlepsze.
Boiskową mądrością oraz sprytem zachwycała Karolina Kudłacz-Gloc. Nie sposób nie wspomnieć też o Adriannie Płaczek, która wykazywała się niesamowitym refleksem. Na przerwę Polki schodziły z ośmioma bramkami przewagi.

Po zmianie stron Rumunia rozpoczęła szaleńczą gonitwę. Mimo że w 39. minucie komfortowa przewaga przyjezdnych niebezpiecznie stopniała do zaledwie dwóch trafień, Polki przetrwały zły okres i odzyskały kontrolę nad meczem.
Rumunia – Polska 21:27 (10:18)
Rumunia: Dedu, Dumanska – Neagu 9, Pintea 5, Geiger 2, Buceschi 2, Ardean 1, Laslo 1, Udristoiu 1, Dragut, Bazaliu, A. Popa, L. Popa, Tatar, Berbece.
Polska: Płaczek, Gawlik – Grzyb 5, Achruk 4, Roszak 3, Kudłacz-Gloc 3, Drabik 3, Kobylińska 3, Zych 2, Szarawaga 1, Kozłowska 1, Zawistowska 1, Janiszewska 1, Lisewska, Urtnowska, Górna.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *