„Autyzm bez przemocy” – specjaliści z całej Europy zjechali do Wrocławia

Osób z autyzmem nie trzeba leczyć i zmieniać, a wspierać – przekonują działacze Fundacji Prodeste. Dziś we Wrocławiu zaczęła się organizowana przez nich międzynarodowa konferencja na ten temat.

Pedagog i jednocześnie prezes Fundacji Joanna Ławicka porównuje sytuację jej podopiecznych do osób leworęcznych, które kiedyś próbowano na siłę uczyć pisać prawą ręką.- Jeżeli dam mu nożyczki dla dzieci praworęcznych, okaże się, że to dziecko jest niepełnosprawne. Jeżeli dziecko z autyzmem nie potrafi mówić, to jeżeli nie dam mu narzędzi do komunikacji, nie nauczę języka migowego, nie dam piktogramów, ono nie będzie się komunikować – tłumaczy

Na konferencję „Autyzm bez przemocy” zjadą w czerwcu do Wrocławiu specjaliści z całej Europy. Na świecie z autyzmem żyje około 70 milionów osób.
WIĘCEJ: Międzynarodowa Konferencja „Autyzm bez przemocy”
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *