Atrakcje turystyczne w trakcie pandemii. Kto jest elastyczny ten przetrwa [POSŁUCHAJ]

Sprawdziliśmy przed jakimi wyzwaniami stanęły osoby zarządzające jednymi z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Gdy naszą codzienność odmieniła pandemia, łatwo było stwierdzić, że małym będzie trudno, a duzi na pewno sobie poradzą. Rzeczywistość wielokrotnie weryfikowała to stwierdzenie. Jak obostrzenia wpłynęły na działanie atrakcji, jak zmieniła się turystyka, co z inwestycjami i przede wszystkim kiedy wszystko wróci do normy? A może dawne normy odeszły w niepamięć na rzecz nowych standardów?

Gośćmi Bartosza Szarafina były Elżbieta Szumska, Anna Markowska, Emilia Pawnuk i Anna Żabska – na co dzień znane z prowadzenia Kopalni Złota, Twierdzy w Srebrnej Górze czy Zamku Książ. Jak to możliwe, że w czasie gdy turystyką rządzą ograniczenia i niepewna przyszłość, a niektóre obiekty przez pół roku były nieczynne – udaje się pobić rekordy odwiedzalności? Te i inne zagadnienia zgłębiliśmy w Wieczorze zDolnego Śląska
POSŁUCHAJ:[audioplayer id=”300194″ src=”/img/articles/115601/Atrakcje-turystyczne-w-trakcie-pandemii-Kto-jest-elastyczny-ten-przetrwa-POSLUCHAJ-1-61d358228d209-0ptoc.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *