ATP Rzym: Hubert Hurkacz przegrał w 1/8 finału

Wrocławski tenisista uległ rozstawionemu z „ósemką” Argentyńczykowi Diego Schwartzmanowi 6:3, 2:6, 4:6.

Hurkacz w mecz wszedł bardzo dobrze. Szybko udało mu się przełamać rywala i później kontynuował dobrą grę. Wyraźnie lepiej serwował i był pewniejszy na korcie. Zasłużenie wygrał 6:3.Drugi set należał do Argentyńczyka. Schwartzman przełamał Hurkacza już w czwartym gemie, a potem po raz drugi udało mu się to pod koniec seta. Zwyciężył 6:2 a Polak niewiele miał do powiedzenia.W decydującej partii wydawało się, że to Hurkacz ma wszystko pod kontrolą. Prowadził 4:2, ale właśnie wówczas na korcie zaczął dominować Schwartzman. To właśnie Argentyńczyk wygrał cztery gemy z rzędu, wykorzystał drugiego meczbola i awansował do ćwierćfinału.Wrocławianin po raz pierwszy w karierze znalazł się w głównej drabince prestiżowej imprezy w Rzymie. Ten turniej to był jego drugi w tym roku start na kortach ziemnych. W ubiegłym tygodniu w austriackim Kitzbuehel odpadł w drugiej rundzie.Wynik meczu 3. rundy (1/8 finału) singla mężczyzn:Diego Schwartzman (Argentyna, 8) – Hubert Hurkacz (Polska) 3:6, 6:2, 6:4.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *