Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który groził w internecie Jackowi Sutrykowi

Poznańska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu Cezaremu O. Mężczyzna, po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, groził na portalu społecznościowym prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi i prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi.

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w styczniu tego roku Cezary O. groził w internecie prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi i prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi. Nawiązując do ataku na prezydenta Gdańska, 41-latek napisał na jednym z portali społecznościowych: „Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia… stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk”.
Cezary O. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 14 stycznia tego roku. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono m.in. komputer, laptopy i telefony komórkowe. Śledczy ustalili, że wcześniej mężczyzna zamieścił na portalu społecznościowym symbol swastyki.
W czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski poinformował, że do sądu został skierowany akt oskarżenia Cezarego O.
– Cezary O. został oskarżony o publiczne nawoływanie do stosowania przemocy wobec prezydenta miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i prezydenta miasta Wrocławia Jacka Sutryka z uwagi na ich przynależność polityczną, jak również publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa. Podejrzany przyznał się do zamieszczenia zarówno wpisu, jak i faszystowskiego symbolu na portalu Facebook, jednakże zaprzeczył, by jego zamiarem było zachęcenie kogokolwiek do zamachu na życie lub zdrowie pokrzywdzonych. Stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swego czynu – podkreślił Smętkowski. Jak dodał, w stosunku do oskarżonego stosowane były w śledztwie środki zapobiegawcze w postaci dozoru…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.