70 lat Technikum Żeglugi Śródlądowej. Szkoła od września wznawia działalność

70 lat minęło jak jeden dzień – tak zaśpiewali dziś absolwenci pierwszego rocznika, który opuszczał wrocławskie Technikum Żeglugi Śródlądowej.

Właśnie tyle lat minęło od założenia szkoły, która wtedy mieściła się w dzisiejszej siedzibie 14. LO. Z tej okazji spotkali się byli uczniowie i nauczyciele, którzy z sentymentem wspominali dawne czasy. Po latach wiele się docenia – mówi Grzegorz Bekierski, absolwent sprzed 49 lat. -Od pierwszej klasy byłem w radiowęźle, prowadziliśmy audycję, puszczaliśmy muzykę zakazaną. Początkowo człowiek był wściekły, bo trzeba było się uczyć. A teraz inaczej do tego podchodzi, przemyślał wszystko i mile wspomina tamten czas – wspomina.

Profesorowie i absolwenci, z sentymentem patrząc na korytarze, mówią że wspomnień nie brakuje. -Zwłaszcza, że byliśmy inni niż uczniowie pozostałych szkół, co przyciągało płeć piękną. Wyróżnialiśmy się zawsze na mieście. Mundurem, marynarskim mundurem – dodaje Ryszard Szymanowski:

Szkołę zlikwidowano w 2005 roku, od września jednak zostanie wznowiona jej działalność. Nowa placówka, w której naukę zacznie 40 uczniów będzie się mieściła przy ulicy Młodych Techników.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *