630 pijanych kierowców od początku wakacji. Niechlubny rekord Dolnego Śląska

Niechlubny rekord odnotowała dolnośląska policja. Od początku wakacji patrole drogówki zatrzymały prawie 630 pijanych kierowców.

Nie pomagają groźby, ani wysokie kary. Trzeba przypomnieć, że za jazdę po pijaku grożą nie tylko grzywny czy utrata prawa jazdy, ale nawet 2 lata więzienia. Pijany kierowca to niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, ale też pasażerów. Właśnie dlatego należy przypilnować czy kierowca, który na przykład wiezie na kolonię nasze dzieci jest trzeźwy:

Oprócz wzmożonych kontroli trzeźwości, drogówka prowadzi także cykliczne akcje pod nazwą Prędkość. Podczas jednego weekendu dolnośląscy policjanci skontrolowali radarem ponad 5 tysięcy kierowców, spośród których niemal 3 tys. ukarano mandatem. Ponad setka straciła prawo jazdy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *