35-latek z Kłodzka dźgnął nożem młodą dziewczynę

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa młodej kobiety. Sprawca ugodził poszkodowaną nożem, a następnie uciekł. Napastnika ukrywającego się przez dwa dni funkcjonariusze odnaleźli na peryferiach miasta. Policjanci zabezpieczyli nóż, którym podejrzany zadał ciosy kobiecie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. 35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego przyszedł przed budynek swojej 20-letniej dziewczyny. Gdy dowiedział się, że ich znajomość dobiega końca, zdenerwował się i zadał kobiecie ciosy nożem, który miał przy sobie. Ugodzenia okazały się bardzo niebezpieczne. Osoby, które przebywały w pobliżu zdarzenia zadzwoniły po pogotowie, które natychmiast odwiozło 20-latkę do szpitala. Doznała ona ciężkich obrażeń, wymagających hospitalizacji, mówi Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu:

Sprawca po zadaniu sobie kilku ciosów nożem uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwani zostali policjanci, którzy od razu rozpoczęli jego poszukiwania. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, który jest prawdopodobnie narzędziem zbrodni. Po intensywnych poszukiwaniach na peryferiach miasta policjanci odnaleźli 35-latka. Mężczyzna ukrywał się przed Policją przez dwa dni. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za tego rodzaju czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *