3. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM

Tegoroczna odsłona (9-12 listopada) poświęcona jest roli dźwięku w dziełach filmowych. Poza licznymi pokazami filmowymi, podczas festiwalu na publiczność czekają także wydarzenia związane z muzyką.

Już dziś ruszyła sprzedaż karnetów na festiwal – z tej okazji odkrywamy program Spektrum. W Konkursie Filmów Pełnometrażowych znalazły się tytuły, o których w tym roku nie przestaje być głośno. Pierwszego dnia festiwalu, w czwartek, widzowie zobaczą filmy: laureata tegorocznej, czyli Złotej Palmy w Cannes „The Square” Rubena Ostlunda oraz „Twojego Vincenta” w reżyserii Doroty Kobieli – obraz łączący sztukę i animację, stworzony w koprodukcji brytyjsko-polskiej. Konkursowy piątek rozpoczniemy wielokrotnie nagradzanym w tym roku podczas Berlinale, Festiwalu Filmowego w Gdyni „Pokotem” Agnieszki Holland. Zaraz po nim obejrzymy „Niemiłość” Andrzeja Zwiagincewa, który jest historią rozpadającego się małżeństwa, które na ekranie zamienia życie swojego dziecka w piekło. W sobotę w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury zaprezentowane zostaną filmy polskich reżyserów: przepełnione muzyką i relacją dwojga artystów „Serce miłości” Łukasza Rodundy oraz „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej – przejmująca opowiesć o skomplikowanych relacjach na linii mąż-żona. Konkursową siódemkę zamknie niedzielny pokaz filmu Akiego Kaurismaekiego „Po tamtej stronie”, w którym widzimy krzyżujące się losy mieszkańca Helsinek i uchodźcy z Syrii.
Spektrum to również Konkurs Filmów Krótkich. W dwóch blokach zaplanowanych na sobotę znalazły się obrazy takie jak: „Nic nowego pod słońcem” Damiana Kocura, zwycięzcy Złotych Lwów podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni; „Heimat” Emi Buchwald nagradzany przykładowo na Festiwalu Łodzią po Wiśle czy prezentowane w Cannes „Koniec…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *