14. FESTIVAL JAZZTOPAD: Kogo warto zobaczyć?

Za czternaście dni we Wrocławiu ruszy 14. odsłona jednego z najbardziej znaczących festiwali jazzowych w Polsce i w Europie.

Jazztopad rozpocznie się 17 listopada premierą płyty „Unloved” Macieja Obary, a 10 dni później, 26 listopada, 14. edycję festiwalu zamknie koncert jego największej gwiazdy – Herbiego Hancocka.

14. edycja festiwalu ponownie będzie się wyróżniała specyficzną formułą. Obok koncertów w Narodowym Forum Muzyki, znajdzie się też miejsce na kameralne występy we wrocławskich mieszkaniach, warsztaty i spotkania z artystami, projekcje filmów i poranki jazzowe dla najmłodszych, w końcu jam sessions w klubie festiwalowym, zlokalizowanym w Klubokawiarni Mleczarnia.

Szczególna formuła festiwalu charakteryzująca się również tym, że poszczególne koncerty przygotowywane są na specjalnie zamówienie Jazztopadu. W tym roku na festiwalu swoją premierę będą miały utwory Terence’a Blancharda „Herbie Hancock: By Himself” oraz Vijaya Iyera, który przygotowuje kompozycję dla Lutosławski Quartet. Premierę zapowiedział też duet Kris Davis & Benoît Delbecq, z kolei Charles Lloyd zaprezentuje „Red Waters, Black Sky”.

Jazztopad tradycyjnie będzie też miejscem splotu dźwięków z różnych stron świata, o co zadba m.in. sięgający do afrojazzowej spuścizny Shabaka Hutchings i jego The Ancestors, Francuzi z Watchdog, kanadyjski kolektyw Pugs and Crows and Tony Wilson oraz bułgarski mistrz fletu kaval Theodosii Spassov.
O dobór artystów zadbał Dyrektor artystyczny Jazztopadu – Piotr Turkiewicz:

JAZZTOPAD FESTIVAL, Wrocław, 17–26 listopada 2017
17.11.2017, piątek, godz. 19:00Wrocław, NFM, Sala Główna
14. Jazztopad Festival – inauguracja
Maciej Obara…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *