1-majowy pochód we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

„Pracownicy zjednoczeni są niezwyciężeni” – to jedno z haseł 1-majowego pochodu w centrum Wrocławia. Z placu Jana Pawła II w kierunku placu św. Macieja przeszedł pochód zorganizowany przez Związek Syndykalistów. W manifestacji wzięło udział około 150-200 osób. Przemawiający przez megafony mówili między innymi o prawach pracowniczych i wyzysku.
Posłuchaj:

Wielu uczestników marszu miało zasłonięte twarze, jak mówią, to w obawie przed nacjonalistami. Na czas manifestacji policja zamknęła ruch na trasie pochodu. Podczas pochodu nie doszło do żadnych incydentów. 

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *