Za nami Festiwal Reżyserii Filmowej 2022 i Festiwal Aktorstwa Filmowego 2022 [ZDJĘCIA]

Za nami spotkania z gwiazdami, prezentacje i wielkie emocje związane z niepowtarzalnymi eventami, które od lat rozgrywają się na terenie Dolnego Śląska. 15. Festiwal Reżyserii Filmowej im. Sylwestra Chęcińskiego trwał od 4 do 9 czerwca razem z 11. Festiwalem Aktorstwa Filmowego. Uroczystą galę otwarcia poprowadzili Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski, na gali zakończeniowej we Wrocławiu wystąpili m.in. Sonia Bohosiewicz i Waldemar Błaszczyk. Oto galeria niepowtarzalnych zdjęć z tych wyjątkowych wydarzeń.
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.