Wydarzenia na weekend Wrocław. 9-11 grudnia 2022 r. Koncert Żabsona, spotkanie autorskie z Joanną Lamparską i Jarmark Bożonarodzeniowy

Wydarzenia na weekend we Wrocławiu 9-11 grudnia. Będzie się działo w stolicy Dolnego Śląska. Weekend obfituje w wiele różnych wydarzeń. Odbędą się m.in. koncert Żabsona czy spotkanie autorskie z Joanną Lamparską Trwa też Jarmark Bożonarodzeniowy. Pogoda zapowiada się dość zmienna, bo będzie słońce i śnieg. W galerii podpowiadamy jak spędzić czas w nadchodzący weekend grudnia.
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *