Weekend na Dolnym Śląsku: Odwiedź Lwówek Śląski. Cudowne miasteczko w sam raz na weekendową wycieczkę. Zobaczcie, jak tam pięknie! [ZDJĘCIA]

Lwówek Śląski polecamy Dolnoślązakom na jednodniową wycieczkę! Pewnie część z Was była w Lwówku Śląskim tylko przejazdem – znajdziemy go na trasie do Świeradowa-Zdroju na przykład z Legnicy, Bolesławca, Lubina, Głogowa czy Wrocławia. Jednak zapewniamy, że warto zatrzymać się w tym miasteczku choć na chwilę – ma wspaniały klimat! Zobaczcie zdjęcia, a poniżej przeczytajcie więcej o Lwówku Śląskim.
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *