Tak kiedyś wyglądała przychodnia DOLMED przy ul. Legnickiej we Wrocławiu (ARCHIWALNE ZDJĘCIA)

Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Kto z nas nie był w nim choć raz: na badaniach, z wizytą u lekarza? Charakterystyczny budynek już na stałe wpisał się w krajobraz tej części miasta. A stoi tu już ponad 40 lat! Przechodził remonty, lekkie przebudowy, zniknęły kamienne łabędzie, które „pływały” w basenie przy budynku. Nadal jednak DOLMED zachwyca swoim modernistycznym kształtem. A jak wyglądał w czasie budowy i w pierwszych latach po otwarciu? Jak wyglądały wnętrza?
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *