Oto Wrocław na przełomie lat 80 i 90. Tak wyglądaliśmy. Zobacz zdjęcia

Wrocław widziany oczami naszych fotoreporterów w późnych latach 80 i w latach 90 XX wieku. Pamiętacie jak wyglądało wtedy miasto, jak wyglądaliśmy my? Do zabawy wystarczył jeden trzepak, kawałek drabinki, kilka resoraków z Niemiec czy po prostu podjazd dla wózków na schodach. Zamiast na lodowiskach, ślizgaliśmy się na zamarzniętej fosie, zimy przynosiły nie tylko mróz, ale także śnieg. Do banku stało się w kolejce a na uczelnianej stołówce kupowało pierwsze komputery i pirackie gry. Ale tylko w niedzielę!
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *