Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wrocławia. Wzięło w nim udział 11 tysięcy osób! [ZDJĘCIA]


Tysiące wrocławian wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia tuż po południu wyruszył z Ostrowa Tumskiego do Rynku. Przeszli z placu Katedralnego, przez most Piaskowy, pl. Dominikański, ulicą Oławską do Rynku. Na jej końcu, na pl. Gołębim przygotowana była scena, na której na królewski orszak czekała święta rodzina. Orszaki odbywające się w tym dniu w całej Polsce nawiązują do podróży jaką odbyli trzej mędrcy ze wschodu do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Chrystusowi.
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *