Obrazy jak z filmów Pedro Almodovara. To dzieła Agnieszki Kozyry, artystki z Wrocławia (ZDJĘCIA)

Agnieszka Kozyra jest nie tylko malarką, ale i psychoterapeutką i pedagogiem specjalnym. Wykształcenie zdobyła w Studium Plastycznym we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie w Poznaniu na kierunku arteterapia. Obecnie możemy oglądać na Dolnym Śląsku jej debiutancką wystawę – „W Krainie Smoka Tego”. Najnowsza – w Polanicy-Zdroju (Galeria Art Pieniawa, ul. Parkowa 4 oraz w Villi Polanica przy ul. Matuszewskiego 8) – od 4 września do 10 października.
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *