Krzesimir Dębski: Mogłem urodzić się we Wrocławiu, ale… przez przypadek urodziłem się w Wałbrzychu (ROZMOWA)

Raz napisałem jedną popularną piosenkę na złość tym, którzy mówili, że ja piszę bardzo skomplikowane utwory: na serwetce w restauracji narysowałem pięciolinie i napisałem piosenkę, z marszu. I pokazałem kolegom: „Proszę: łatwa, prosta, wpadająca w ucho i będzie przebojem. Nie piszę tylko trudnych piosenek. Odczepcie się…” Co to była za piosenka? Z serialu „Na dobre i na złe”… – opowiada Krzesimir Dębski, kompozytor. Rozmawia Robert Migdał
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *