Formacja Cukier czyli Amek Krebs i Bartek Caboń o projekcie z Vieniem, o pracy u Dawida Kwiatkowskiego, o sanah – WIDEO

Przed Wami formacja słodka w nazwie choć nie słodzi nikomu. Amek Krebs i Bartek Caboń czyli projekt Cukier. Napisano o zespole: Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej. Konkretna teza. Panowie mają właśnie za sobą featuring u Vienia. To kawałek z konkretnym przekazem. Chodzi o utwór: Vienio/Łysonżi feat. Cukier – “Nie mam dobrych wiadomości” (prod. Amek Krebs). Utwór ma za zadanie uświadomić wszystkim wielką skalę procederu handlu ludźmi i niewolnictwu w dzisiejszych czasach. Formacja Cukier bawi się stylami, miesza formy, zaskakuje, intryguje. Latem 2022 muzycy odbyli tournee z objazdówkami po domach z „dostawą cukru”. Bartek i Amek mają okazję wspólnie pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego. Tu mają swój zupełnie inny świat. Czy coś łączy te oba muzyczne światy? Jak się poznali? Co ich denerwuje? Na marginesie, oberwało się sanah. Za co? Zapraszam do obejrzenia muzotoku. Tomasz Dereszyński.
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.