Bardzo, bardzo mały Wrocław. Taki tyci, tyci. Jest uroczy! Zobacz! (FOTO)

Cudowny świat w miniaturze można zobaczyć na wystawie „Kolejkowo” we Wrocławiu. Co zachwyca? 3437 figurek zwierząt i ludzi (zrobienie jednej figurki to około 6 godzin), 242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli z Dolnego Śląska (wrocławski ratusz jest przepiękny), 215 samochodów, 60 wagonów, 15 pociągów i… 720 metrów torowiska. Kolejkowo zostało przeniesione z Dworca Świebodzkiego do Sky Tower przy ul. Powstańców Śląskich (I piętro). A jeszcze do 28 lutego można zobaczyć – obok stałej wystawy – wystawę czasową „Miasto z piernika”. Oj robi wrażenie (i jak pachnie!). Zobaczcie zdjęcia i ruszajcie do „Kolejkowa” zobaczyć te cuda na własne oczy!
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.