Zwycięstwo polskiej młodzieżówki, gol Płachety

Skrzydłowy Śląska Wrocław otworzył wynik meczu Polska – Estonia w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2021 roku. Biało-Czerwoni zwyciężyli rywali 4:0.

Płacheta gola zdobył już w szóstej minucie. Skrzydłowy Śląska Wrocław sprytnie urwał się obrońcom i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Dzięki bramce podopieczni Czesława Michniewicza od początku mogli kontrolować spotkanie.
Na kolejne bramki w Białymstoku kibice musieli jednak poczekać aż do 65. minuty. Wtedy prowadzenie podwyższył Karol Fila. W tym momencie Estończycy zupełnie pogubili się w obronie, a Polacy natychmiast to wykorzystali. Najpierw trzeciego gola zdobył Kamil Jóźwiak, a wynik meczu, strzałem z rzutu karnego, ustanowił Patryk Dziczek.
Polska po dwóch spotkaniach eliminacji ma na koncie 6 punktów i prowadzi w tabeli piątej grupy. Przed Polakami jednak jeszcze spotkania z rówieśnikami z Rosji, Bułgarii oraz Serbii.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *