Żużlowcy Betardu Sparty wygrali w Grudziądzu

Wrocławianie pokonali miejscowy GKM

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław odnieśli kolejne zwycięstwo w ekstralidze. Wrocławianie pokonali na wyjeździe GKM Grudziądz. Najwięcej punktów dla zespołu Betardu Sparty zdobyli.
Dwa tygodnie temu w meczu tych drużyn we Wrocławiu Betard wygrał 61:29 i był także faworytem spotkania w Grudziądzu.
Wrocławianie na początku przeważali na torze. Po trzech startach prowadzili 12:6. Gospodarze w czwartym biegu za sprawą Artioma Łaguty i Kamila Wieczorka wygrali 4:2, ale w czterech kolejnych biegach Betard zanotował dwa zwycięstwa i dwa remisy. Po ośmiu startach wrocławski zespół wygrywał 29:19.
GKM próbował gonić. Dziewiąty start zakończył się podwójnym zwycięstwem GKMu – punktowali Łaguta i Przemysław Pawlicki i było 30:24 dla Betardu. Kolejny start to znów znakomity występ gospodarzy – Krystian Pieszczek i Krzysztof Buczkowski pokonali Maksyma Drabika i Patryka Wojdyło i z 10 punktów przewagi wrocławian pozostały już tylko dwa. Do zakończenia zawodów pozostawało pięć biegów.
Kolejny wyścig zakończył się remisem i było 34:32 dla zespołu Betardu Sparty. Na szczęście w kolejnym wyścigu trzy punkty zdobył Tai Woffinden, a dwa Maksym Drabik i wrocławianie zyskali nieco oddechu. Trzynasty start to znów zwycięstwo drużyny Rafała Dobruckiego – tym razem 4:2 i przed biegami nominowanymi zespół Betardu Sparty prowadził 43:35.
W 14. biegu zwyciężył Maciej Janowski, a punkt zdobył Maksym Drabik. Wygrana Betardu stała się faktem. 15 wyścig wrocławianie przegrali 1:5, ale ostatecznie pokonali GKM Grudziądz 48:42.
 
GKM Grudziądz – Betard Sparta…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *