Znawca jazzu. Nie żyje Andrzej Patlewicz

Andrzej Patlewicz przez wiele lat pojawiał się w niedzielne wieczory w Radiu Wrocław, prowadząc program „Różne barwy jazzu” i goszcząc w nim znakomitych muzyków. Zmarł w wieku 60 lat, w ostatnich miesiącach ciężko chorował.

– Co tydzień dojeżdżał do Wrocławia z Jeleniej Góry. Andrzej był autorytetem i znawcą jazzu. Program cieszył się wśród słuchaczy ogromną popularnością – wspomina Łukasz Basta, szef redakcji muzycznej Radia Wrocław.
POSŁUCHAJ ARCHIWALNYCH AUDYCJI ANDRZEJA PATLEWICZA: RÓŻNE BARWY JAZZU

„Różne barwy jazzu” to program, który słuchacze kojarzą z nieżyjącym już Janem Mazurem, dziennikarzem muzycznym i pasjonatem gatunku. Po jego śmierci za konsoletą zastąpił go właśnie Andrzej Patlewicz. 

Spotkanie z Królem Bluesa – B.B. Kingiem. – Zmieniał strunę, nadal śpiewając, nie przerywając występu, jakby nic się nie stało. To było mistrzostwo – tak jeden z koncertów wspominał Andrzej Patlewicz. 

Na zdjęciu powyżej Andrzej Patlewicz i Wallace Roney, jeden z wielkich trębaczy jazzowych, uczeń Milesa Davisa. 

Andrzej Patlewicz i Wojciech Karolak podczas Krokus Jazz Festiwalu w 2008 roku. 

A tutaj z Jamesem Carterem, również na Krokus Jazz Festiwalu.

Z wokalistą z Oklahomy, Lee Andrew Davisonem, na jazzowych Warsztatach Wokalnych Let’s Sing Jazz w czeskim Trutnovie.

Z legendarnym amerykańskim perkusistą John’em Betsch’em podczas JnO.

Z Leszkiem Możdżerem, Tią Fuller i Larsem Danielssonem na JnO.
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *