Znany jest wykonawca budowy Osi Zachodniej we Wrocławiu

Najkorzystniejsza oferta została złożona przez Konsorcjum z liderem – Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. Inwestycja będzie kosztowała blisko 189 milionów złotych. Ma się zakończyć do połowy 2022 roku.

To kolejna wielka inwestycja we Wrocławiu. Do połowy 2022 roku powstanie Aleja Stabłowicka, która połączy obwodnicę Leśnicy z nową osią ulicy Kosmonautów – ta zostanie wybudowana od wysokości kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa.
Po jej zakończeniu ul. Kosmonautów będzie miała na tym odcinku dwa pasy do centrum i dwa w kierunku Leśnicy. Skorzystają nie tylko kierowcy, ale także piesi, rowerzyści i pasażerowie MPK. W sumie powstanie 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m ścieżek rowerowych, 5875 m chodników, 1050 m ciągów pieszo-rowerowych. Nad torami kolejowymi w ciągu Alei Stabłowickiej wybudowany zostanie 143-metrowy wiadukt.

Na przebudowywanym odcinku ulicy Kosmonautów powstanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Zgodnie z decyzją środowiskową, przed hałasem chronić będą postawione tam ekrany akustyczne. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *