Zmiany kadrowe w Miedzi Legnica

Po spadku z ekstraklasy kilku piłkarzy opuści zespół Dominika Nowaka.

Poznaliśmy pierwsze decyzje kadrowe w Miedzi! Pięciu zawodników, którym w czerwcu wygasają kontrakty, żegna się z legnickim klubem. Miedź rozpoczęła także rozmowy w zawodnikami, którzy mają stanowić o sile drużyny w nadchodzącym sezonie.
Wraz z końcem sezonu wygasają umowy bramkarzy Sosłana Dżanajewa i Łukasza Sapeli oraz pomocnika Łukasza Garguły. Dodatkowo kończą się wypożyczenia Eltona Monteiro i Mateusza Żyro. Tych pięciu zawodników w nowym sezonie nie zobaczymy już barwach Miedzi.
Z tego grona najbardziej doświadczony w kontekście Miedzi jest Łukasz Garguła, który w barwach naszej drużyny od 2015 roku rozegrał 95 meczów ligowych i strzelił 9 bramek. Miał też spory udział, podobnie jak Łukasz Sapela, w wywalczeniu przez klub historycznego awansu do Ekstraklasy. Elton Monteiro i Mateusz Żyro dołączyli do Miedzi już w Ekstraklasie na zasadzie wypożyczenia, a Dżanajew wiosną podpisał z Miedzią krótkoterminowy kontrakt.
Miedź rozpoczęła już także rozmowy z zawodnikami, którzy mają stanowić o sile zespołu w nadchodzącym sezonie. Kadrę powinniśmy poznać do 17 czerwca, kiedy to zespół wznowi treningi.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *