Zjednoczona Prawica chce reaktywcaji szpitala w Środzie Śląskiej

To jedno z zadań jakie stawiają sobie politycy, którzy dziś odwiedzili to dolnośląskie miasteczko. Kandydat na posła Piotr Dytko i starający się o kolejną kadencję senator Jarosław Obremski zgodnie deklarowali, że zrobią wszystko aby mieszkańcy mieli dostęp do podstawowej opieki medycznej.

Wspierający ich europoseł Adam Bielan przypomniał, że rząd zapowiada finansowe wsparcie dla szpitali powiatowych:

Senator Jarosław Obremski podkreśla, że mieszkańcy zebrali już blisko 2 tysiące podpisów pod pomysłem przywrócenia szpitala:

Kandydat na posła Piotr Dytko zadeklarował, że problemy mieszkańców będą słyszane w Warszawie.

Mieszkańcy Środy Śląskiej stracili szpital powiatowy w 2017 roku, wcześniej placówkę przejął prywatny przedsiębiorca, który kolejno zamykał oddziały aż całkowicie wygasił działalność. Inicjatorem zbierania podpisów pod przywróceniem szpitala jest lokalny taksówkarz Stanisław Góra.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *