Zimowe występy dolnośląskich zawodniczek

Dziś w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim rywalizowały pochodzące z Lubina Natalia Czerwonka i Kaja Ziomek. Z kolei w biathlonowym Pucharze Świata startowała wałbrzyszanka Kamila Żuk.

Drużyna sprinterek w składzie: Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik – zajęła 4. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Nagano. Zwyciężyły Holenderki przed Rosjankami i gospodyniami – Japonkami. Holenderki triumfowały również w klasyfikacji końcowej konkurencji, gromadząc w dorobku 468 punktów. 2. – Rosjanki (444 pkt), a 3. – Chinki (338 pkt). Polki zostały sklasyfikowane na 7. pozycji (182 pkt).
Kaja Ziomek startowała także indywidualnie w wyścigu na 500 metrów. Lubinianka w słabszej grupie B zajęła trzecie miejsce.
Z kolei w austriackim Hochfilzen trwa Puchar Świata w biathlonie. Włoszka Dorothea Wierer wygrała sprint na dystansie 7,5 km popełniając jeden błąd na strzelnicy i wyprzedziła o 5,9 sekundy Norweżkę Ingrid Landmark Tandrevold (0 błędów). Podium uzupełniła Rosjanka Swietłana Mironowa (1 błąd), gorsza od zwyciężczyni o 18,3 sekundy.
Najlepsza z Polek – Kinga Zbylut była 14. (0 błędów, +49,5 sek.). Kamila Żuk – 16. (1 błąd, +51,7 sek.), a Magdalena Gwizdoń – 63. (1 błąd, +2:15,0). Ogromny pech spotkał Monikę Hojnisz-Staregę. Polska biathlonistka, która podczas pierwszego strzelania była bezbłędna, przy drugim miała problemy z karabinem. Po wymianie broni 28-latka oddała pięć niecelnych strzałów, a następnie wycofała się z dalszej rywalizacji. W klasyfikacji generalnej prowadzi Wierer (156 pkt) przed Tandrevold (113 pkt) i inną Norweżką Marte Olsbu Roeiseland (112 pkt). Hojnisz-Staręga – 18. (55 pkt), Żuk – 32. (38 pkt), Zbylut – 36. (27 pkt). Na sobotę zaplanowano rywalizację sztafet 4×6…