Zdolni mieszkańcy powiatu wrocławskiego nagrodzeni

Zdolni mieszkańcy powiatu wrocławskiego nagrodzeni – starostwo powiatowe przyznało stypendia za osiągnięcia w nauce, sportowe i artystyczne.

W tym roku do urzędu wpłynęło ponad sto wniosków, komisja konkursowa wybrała dwudziestu sześciu najzdolniejszych uczniów. Wśród stypendystów znalazł się Marcin Kozak z miejscowości Kamień:

Marcin w tym roku rozpoczął naukę w liceum Politechniki Wrocławskiej. Poza nauką trenuje trójskok. Każdy z nagrodzonych będzie otrzymywał po 260 złotych miesięcznie, przez 10 miesięcy.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *