Zawonia: Mężczyzna podejrzany o włamanie zatrzymany po pościgu

Policjanci z Trzebnicy na Dolnym Śląsku zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę podejrzanego o włamanie do budynków gospodarczych. Odzyskali mienie o wartości 37 tys. zł ukryte przez sprawcę w samochodzie, którym się poruszał.

Młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji poinformował w niedzielę, że o dalszym losie zatrzymanego 41-latka zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wyjaśnił, że funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do budynków gospodarczych nieczynnej już fermy drobiu zatrzymali w bezpośrednim pościgu samochodowym mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu.
– Do zdarzenia doszło na terenie gminy Zawonia. Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Mężczyzna po zerwaniu kłódek z drzwi do budynków gospodarczych ukradł różne przedmioty – poinformował policjant.
Łupem przestępcy padły między innymi przewody elektryczne, szafka elektryczna z wyposażeniem oraz samochodowe filtry cząstek stałych. W pojeździe, którym się poruszał policjanci znaleźli również wyświetlacze ciekłokrystaliczne, pochodzące z innej kradzieży. Łączna wartość odzyskanego mienia została oszacowana na kwotę 37 tys. zł.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.