Zagraniczni skrzydłowi trafili do Zagłębia Lubin

Rosjanin Władisław Sirotow i Słoweniec Damjan Bohar podpisali kontrakty z dolnośląskim zespołem.

Sirotow jest wychowankiem Zenita St. Petersburg, ale nie zdołał się przebić do pierwszego składu i do tej pory grał w innych zespołach. Ostatni sezon spędził w rezerwach „Zenitowców”, gdzie w 37 meczach zdobył pięć bramek i miał pięć asyst. Piłkarz ma również na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Rosji. Z Zagłębiem podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny sezon.Dyrektor sportowy Michał Żewłakow po podpisaniu kontraktu z piłkarzem zwrócił uwagę, że Zagłębie pozyskało zawodnika z bardzo silnego klubu. – W Zenicie na pozycjach skrzydłowych panuje wielka rywalizacja. Są tam m.in. wyceniani na kilka, bądź kilkanaście milionów euro: Aleksandr Kokorin, Dmitrij Połoz, Emiliano Rigoni czy Sebastian Driussi. Władisław zdecydował się odejść, aby grać i iść do przodu. Wierzymy, że w Zagłębiu się rozwinie i przyczyni do sukcesów klubu – dodał.Zagłębie poinformowało również, że podpisało trzyletni kontrakt ze słoweńskim skrzydłowym Boharem, który ostatnio występował w NK Maribor. Piłkarz ma na swoim koncie występy w Lidze Mistrzów oraz debiut w pierwszej reprezentacji swojego kraju.- To nietuzinkowy skrzydłowy o sporym potencjale. Wierzymy, że doświadczenie zdobyte w lidze słoweńskiej oraz na arenie międzynarodowej Demjan przekuje na polskie boiska. To ambitny zawodnik, który chce zdobywać trofea i znów grać w europejskich pucharach – skomentował Żewłakow.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *