Zagłębie przegrywa w Krakowie. Grupa mistrzowska coraz dalej

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin ulegli na wyjeździe Wiśle Kraków 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 62. minucie Patryk Małecki.
Zagłębie w pierwszej połowie nie istniało. To gospodarze ostrzeliwali bramkę Polačka. Bliski szczęścia był Małecki, a później Štilić, ale golkiper Zagłębie dobrze bronił dostępu do własnej bramki. Zagłębie odpowiedziało tylko niecelnym strzałem Starzyńskiego zza pola karnego.
W drugiej połowie nie oglądaliśmy pięknych akcji. W Krakowie mocno lało i piłkarzom obu ekip trudno było wymienić więcej niż kilka podań na połowie rywala. Jedyna bramka tego meczu padła w 62. minucie. Dośrodkował Cykwa, Štilić strzelił w poprzeczkę, dobił Małecki i Wisła mogła cieszyć się ze zwycięstwa i pewnego miejsca w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Zagłębie z kolei przedłużyło serię bez zwycięstwa do pięciu meczów i na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zajmuje 10. miejsce w tabeli.
W najbliższą sobotę Miedziowi w Lubinie podejmować będą Śląsk Wrocław.Wisła Kraków 1-0 Zagłębie Lubin
Bramka:Patryk Małecki 62
Wisła: 24. Łukasz Załuska – 19. Tomasz Cywka, 6. Arkadiusz Głowacki, 32. Iván González, 4. Maciej Sadlok – 9. Rafał Boguski (85, 93. Hugo Vidémont), 29. Krzysztof Mączyński, 7. Pol Llonch, 18. Semir Štilić (70, 20. Mateusz Zachara), 88. Patryk Małecki – 23. Paweł Brożek (76, 8. Alan Uryga).
KGHM Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 24. Jakub Tosik, 3. Đorđe Čotra – 9. Arkadiusz Woźniak, 20. Jarosław Kubicki, 28. Łukasz Piątek (78, 19. Filip Jagiełło), 18. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka (69, 90. Ján Vlasko) – 13. Martin Nešpor (69, 21. Adam Buksa).