Zagłębie Lubin rozstaje się z dwoma piłkarzami

Klub ekstraklasy za porozumieniem stron rozwiązał kontrakty z Matyasem Tajtim oraz Olafem Nowakiem.

22-letni węgierski pomocnik dołączył do Zagłębia we wrześniu ubiegłego roku z Diosgyőri VTK. Na polskich boiskach zadebiutował w spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice. W sumie Tajti zagrał w trzech meczach najwyższej klasy rozgrywkowej, występował także w ekipie trzecioligowych rezerw.
Olaf Nowak do Lubina trafił w 2014 roku, przechodząc z juniorskiego zespołu Wisły Kraków. Przygotowania do rundy wiosennej bieżących rozgrywek 22-letni napastnik rozpoczął razem z pierwszym zespołem Miedziowych i zagrał łącznie w dwóch meczach, przeciwko Piastowi Gliwice oraz Śląskowi Wrocław.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *