Wypadek autobusu na S3 pod Suchą Górą. Jedna osoba nie żyje, 19 jest rannych

Jedna osoba poniosła śmierć a 19 zostało rannych, w tym pięć ciężko w wypadku autokaru na drodze S3 pod miejscowością Sucha Górna w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku – poinformował PAP mł. bryg. Piotr Woźniakiewicz z polkowickiej Państwowej Straży Pożarnej. Jak dodał Woźniakiewicz, 37 poszkodowanych osób jest pod nadzorem służb ratowniczych.
Autokar z 49 pasażerami i dwoma kierowcami jechał z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu do Pszczewa. Wywrócił się przed wjazdem na rondo drogi ekspresowej S3.
22:56
Jak dowiedziało się Radio Wrocław, część rannych zabrano do Głogowa, Lubina i Legnicy. Przynajmniej dwie osoby helikopterem przetransportowano do Wrocławia. Autobusem podróżowały osoby niepełnosprawne. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *