Wygłodzone psy i lisy na fermie futrzarskiej niedaleko Chojnowa

Stowarzyszenie Otwarte Klatki wraz z Ekostrażą przeprowadziły w Goliszewie od wczoraj już dwie interwencje. Inspektorzy na miejscu zastali zamknięte w klatkach chore, wygłodzone lisy i rozkładające się ciała zwierząt.

Od wczoraj udało im się uratować kilkanaście zwierząt. Zdaniem inspektorów był to jeden z najtrudniejszych wyborów przed jakim stanęli, bo na fermie w skandalicznych warunkach wciąż przebywa ponad 50 lisów. Nie zostaliśmy wpuszczeni do środka. Syn właścicieli przebywający na miejscu odmówił nam komentarza.

Uratowane czworonogi są teraz pod opieką lekarza weterynarii we Wrocławiu. Ekostraż i Stowarzyszenie Otwarte Klatki wyjaśniają, że jeśli sytuacja pozostałych zwierząt nie poprawi się, będą podejmowane kolejne interwencje.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *