Wychowanek Celty Vigo wzmacnia Miedź Legnica

Borja Fernandez został zawodnikiem beniaminka piłkarskiej ekstraklasy. Hiszpański środkowy pomocnik podpisał z klubem z Dolnego Śląska trzyletni kontrakt.

Fernandez jest wychowankiem Celty Vigo, ale nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszym zespole i głównie występował w rezerwach. Zdołał jednak zadebiutować w La Liga i zagrał m.in. przeciwko Barcelonie oraz Walencji. Ostatni sezon 22-letni piłkarz spędził na wypożyczeniu w drugoligowym Reus Deportiu, gdzie rozegrał 18 meczów i strzelił jednego gola.Miedź Legnica po trzech kolejkach ekstraklasy ma na koncie trzy punkty i zajmuje 12 miejsce. W piątek zespół trenera Dominika Nowaka zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk (godz. 18).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *